Rada Moravskoslezského kraje na své schůzi konané dne 29. 1. 2019 usnesením č. 55/4954 rozhodla přerušit příjem nových uživatelů v příspěvkové organizaci Domov Březiny ode dne 1. 2. 2019 až do doby, než dojde ke snížení počtu stávajících uživatelů na počet odpovídající velikosti kapacity (možnostem) náhradního ubytování.

Domov Březiny připravuje transformaci ubytovacích kapacit. Některé pavilony budou demolovány a nahrazeny novými, abychom splnili požadované ubytovací standarty a mohli poskytovat ještě kvalitnější služby. Naším záměrem je poskytovat sociální službu cílové skupině Domov se zvláštním režimem. Po ukončení transformace nebude již služba Domov pro seniory v Domově Březiny poskytována.

V pátek 2. 8. 2018 jsme s našimi seniory navštívili Ráj dřevěných soch v Ostravici. Autorem této galerie je místní řezbář Luděk Vančura, jehož snem je vytvořit největší dřevěnou expozici v Beskydech. V galerii pod širým nebem je vystaveno přes 60 výtvorů a stále zde přibývají nové postavy ze světa zvířat a pohádek. Seniorům se dřevěné sochy moc líbily. Po prohlídce galerie jsme se zajeli občerstvit do Hostince u řeky. Pobyt v podhůří Beskyd se velice vydařil a po celou dobu se nesla dobrá nálada.

sochy1  sochy2

sochy3  sochy4

sochy6  sochy5

 

V červenci  jsme uspořádali na oddělení P1 několik odpoledních posezení, kde se do přípravy občerstvéní zapojily naše seniorky. Upekly košíčky z listového těsta a smažily cuketové placky. Odpolední posezení jsme v červenci zakončili grilováním, na které seniorky upekly cuketovou buchtu. Grilovali jsme v Atriu domova. Senioři si pochutnali na grilovacích párcích s vychlazeným pivem.

pecen1  peceni2

peceni3  peceni4

peceni5  peceni6

Více fotografií najdete ve Fotogalerii "Červencové odpolední posezení".

 

 

V našem domově jsme ve středu 31.7.2019 přivítali uměleckou dvojici Duo Ruggieri. Operní­ italský tenorista Giancarlo Ruggieri a baletka Soňa Ruggieri se nám představili v kulturním programu, kde zazněly velice oblíbené italské, francouzské, španělské nebo neapolské populární písně a některé z nich byly zazpívány v německém nebo českém jazyce. Hudba všem dobře známá nejen z filmového plátna, ale i operetní árie byly doprovázeny nádherným baletním tancem. Pro všechny to byl nezapomenutelný kulturní zážitek.

rugieri 7   rugieri 11

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Duo Ruggieri".

V úterý 30. 7. 2019 jsme uskutečnili výlet do parku v Bohumíně. Tento park nabízí nejen příjemnou procházku a posezení, ale také voliéry s různými zvířaty. Byli jsme se podívat na ptáky, pestrobarevné pávy, kozy a lamy. V parku jsme došli i k občerstvení, kde jsme si objednali malinovou limonádu a zmrzlinu. Tento letní den byl velmi horký, ale stromy v parku  nám poskytly příjemný stín.

park1   park2

park4   park5

park6  park7

Ve čtvrtek 25. 7. 2019 jsme se seniory navštívili Český kynologický svaz ZKO Petřvald. Měli jsme možnost vidět vycvičené pejsky v akci, prohlédnout si pomůcky pro výcvik, hračky a aporty. Odpoledne jsme také strávili v přítomností dětí, které navštívily kynologický svaz. Děti zde měli připravený program se soutěžemi. Výlet se nám velmi líbil a všichni jsme si ho moc užili.

Psi1  Psi2

            Psi3                              Psi4

 

Dnešní krásné a slunné dopoledne jsme si zpříjemnili procházkou a posezením v Karvinském parku. Zdejší park se nám moc líbí a s každou návštěvou nacházíme nová a nepoznaná místa. Vždy se posilníme dobrým pitím a těšíme se na další návštěvu.

park 1   park 3

park 2   park 4

Již třetím rokem se uskutečnila zahradní party v Dolní Lutyni. Letos nám počasí opět přálo a nálada byla výborná. Smažení kuřecích řízků nám šlo pěkně od ruky a senioři se aktivně zapojili do přípravy okurkového salátu. Nechybělo vychlazené pivečko, někteří dali přednost vínu. Před obědem přišla vhod štamprle slivovičky, aby nám lépe chutnalo. Senioři měli možnost projít se po zahradě, kde obdivovali květiny, poznávali bylinky a ochutnávali borůvky nebo rakytník. Společnost jim dělala domácí zvířata kocouři Mikeš, Fído, Monty, pejsci a Jerry a Maxík, který předvedl svou dovednost na překážkové dráze. Všem se akce moc líbila a měli přání, aby se toto setkání příští rok zase uskutečnilo.

 

zahradn prty 12   zahradn prty 2

zahradn prty 16   zahradn prty 17

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Zahradní párty".