Rada Moravskoslezského kraje na své schůzi konané dne 29. 1. 2019 usnesením č. 55/4954 rozhodla přerušit příjem nových uživatelů v příspěvkové organizaci Domov Březiny ode dne 1. 2. 2019 až do doby, než dojde ke snížení počtu stávajících uživatelů na počet odpovídající velikosti kapacity (možnostem) náhradního ubytování.

Domov Březiny připravuje transformaci ubytovacích kapacit. Některé pavilony budou demolovány a nahrazeny novými, abychom splnili požadované ubytovací standarty a mohli poskytovat ještě kvalitnější služby. Naším záměrem je poskytovat sociální službu cílové skupině Domov se zvláštním režimem. Po ukončení transformace nebude již služba Domov pro seniory v Domově Březiny poskytována.

Jarmark1

Dne 7. 6. 2019 jsme se jeli podívat do Ostravské Zoo. Výlet jsme spojili s procházkou a obědem. Počasí nám přálo a už se těšíme na další návštěvu.

ZOO 15   ZOO 4

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,ZOO Ostrava".

Paní Zdenka Bernatíková oslavila v měsíci červnu krásné životní jubileum 92 let. U této příležitosti ji 6. června navštívil starosta města Petřvaldu Jiří Lukša a matrikářka paní Ivana Tomková, aby ji spolu s ředitelem domova Pavlem Zelkem popřáli do dalších let hlavně zdraví a osobní pohodu. Paní Bernatíková obdržela krásné kytičky a pro gratulanty připravila malé občerstvení s přípitkem.

Bernatkov 1   Bernatkov 2

Bernatkov 3   Bernatkov 4

Bernatkov 5

Ve čtvrtek 6. června 2019 jsme uspořádali sportovní mezigenerační odpoledne, kterého se zúčastnili senioři z P1, pracovnice a jejich děti. Bylo připraveno 7 soutěžních disciplín – navlékání korálků, minirotopedy, kuželky, hod na zajíce, hod kroužků, hod na plechovky a šipky. Všichni soutěžící obdrželi za účast diplom, medaili a sladkou wafli se šlehačkou. Byli oceněni také senioři s pracovnicemi, kteří povzbuzovali soutěžící. Děti navíc ještě od nás dostaly ke Dni dětí balíček s překvapením. K pobavení byli připravené také společenské hry - Kloboučku hop, Hra v kostce, skákací panák, barevné křídy a bublifuky. Podpořit v hrách nás přišla canisterapeutka se svým psem Darem. Sportovní odpoledne se velice vydařilo. Setkání s dětmi bylo milé a u seniorů vykouzlilo na tvářích úsměv a radost.

 souteze1   souteze2

souteze3   souteze4

souteze5   souteze6

souteze7   souteze8

Více fotografii ve FOTOGALERII "Sportovní mezigenerační odpoledne".

 

Tradiční kácení máje se uskutečnilo ve středu 29. 5. 2019. Počasí nám opět nepřálo, proto se akce uskutečnila v kulturní místnosti. Májku skáceli zaměstnanci domova společně s ředitelem, a senioři, pokud měli zájem, mohli se přijít podívat. Láhev slivovice, která na ní byla připevněna, pak rozléval ředitel mezi seniory. Pokud někomu slivovice nechutnala, mohl si připít šampaňským. Jako vždy se při kácení máje se smažila domácí vaječina smažená na špeku s cibulí a posypaná pažitkou.

kcen 30   kcen 1 

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,, Kácení Máje".

Obdrželi jsme pozvání od náměstka hejtmana kraje pana Jiřího Navrátila na představení Těšínského divadla. Naši senioři byli touto nabídkou velmi potěšeni.

Ve čtvrtek 30. května jsme se s našimi seniory zúčastnili představení. Jednalo se o muzikál Jedna noc na Karlštejně. Muzikál všechny příjemně pobavil a zpříjemnil odpoledne.

muzikl 2   muzikl 1

Naši senioři velmi rádi navštěvují cukrárny. Tentokráte zavítali do cukrárny Bastien v Bohumíně. Pochutnali si na výborném zákusku a kávě. Někteří dali přednost zmrzlinovému poháru nebo skleničce vína.

bastien 1   bastien 2