Ve dnech 16. 4. 2019 a 17. 4. 2019 proběhla tradiční velikonoční kavárna, kde k poslechu a tanci zahrála kapela DUO VOX. Pracovnice seniorům připoměla vělikonoční svátky a jejích tradice. Senioři měli možnost shlédnout velikonoční pomlázku, kterou si připravil pan Hnátek s paní Božkovou a synkem Hynkem. Bylo připravené malé občerstvení v podobě velikonočního beránka a aspiku. Senioři si zazpívali a společně s pracovníky zatancovali. Oba dva  dny se nesla velikonoční nálada.

velikonoce1  velikonoce2

velikonoce3  velikonoce4

velikonoce5  velikonoce6

velikonoce7  velikonoce8

Více fotografií ve FOTOGALERII "Velikonoční kavárna 2019".

 

Rada Moravskoslezského kraje na své schůzi konané dne 29. 1. 2019 usnesením č. 55/4954 rozhodla přerušit příjem nových uživatelů v příspěvkové organizaci Domov Březiny ode dne 1. 2. 2019 až do doby, než dojde ke snížení počtu stávajících uživatelů na počet odpovídající velikosti kapacity (možnostem) náhradního ubytování.

Domov Březiny připravuje transformaci ubytovacích kapacit. Některé pavilony budou demolovány a nahrazeny novými, abychom splnili požadované ubytovací standarty a mohli poskytovat ještě kvalitnější služby. Naším záměrem je poskytovat sociální službu cílové skupině Domov se zvláštním režimem. Po ukončení transformace nebude již služba Domov pro seniory v Domově Březiny poskytována.

V dubnu jsme pro seniory v domově připravili velikonoční tvoření. Senioři měli možnost obarvit vajíčka starým přírodním způsobem, uplést velikonoční pomlázku či upéct velikonoční beránky, zajíčky a vajíčka. Společně jsme si připomněli velikonoční zvyky a zavzpomínali na velikonoční časy. K barvení bílých vajíček jsme použili kopřivy, cibulové slupky, červené zelí, červenou řepu kmín a kari koření. Uvařené vajíčka a upečené výrobky, senioři použili na výzdobu, přípravu pomazánek a pohoštění pro odpolední posezení u kávy, kdy si navodili velikonoční atmosféru při poslechu lidových písniček.

tvoreni1   tvoreni2

tvoreni5   tvoreni6

tvoreni7   tvoreni8

tvoreni4   tvoreni3

tvoreni9   tvoreni10 

Více fotografii ve Fotogalerii "Velikonoční tvoření".

Dne 8. 4. 2019 jsme jeli s našimi seniory na velikonoční výstavu, kde jsme shlédli různé dekorace a způsoby zdobení. Tato výstava měla úspěch a hlavně nás inspirovala v  tvoření, které si vyzkoušíme.

velikonoce 1   velikonoce 2

 

Náš Domov se zapojil do čtvrtého ročníku Jedeme v tom společně, startujeme hypoteticky na Pradědu, cíl je ve Splitu. Objedeme tak společně celou Českou i Slovenskou republiku. Celková trasa je dlouhá cca 2000 km. Start byl 1. 3. 2019 v 10:00 hodin. Slavnostní vyhlášení našich „cyklistů a cyklistek“ bude v první polovině května 2019. Nebudou chybět diplomy a drobné ceny.

jedene2019 1   jedene2019 2 

jedene2019 3   jedene2019 4

jedene2019 5

Dne 28. 3. 2019 se naše seniorka zúčastnila 9. ročníku soutěže MISSIS SENIOR, kterou pořádal Domov seniorů Havířov, p. o. na středisku HELIOS. Tématem letošní soutěže bylo „Žena mnoha tváří“. Naše soutěžící si připravila kostým ženy z první republiky a na soutěži recitovala báseň „Síla ženy“.

missis5  missis1  misiss2

missis3      missis4

 

Ve dnech 19. 3. 2019 uživatelé s aktivizační pracovnici navštívili obchodní dům Ikea v Ostravě. Tímto výletem uživatelům umožňujeme náhled do nové moderní doby. Po prohlídce jsme neopomněli posedět v místní cukrárně.

ikea 2   ikea 1

Paní Eva Sochorová oslavila v měsíci březnu krásných 85 let. Popřát ji přišli ředitel Domova Březiny Ing. Pavel Zelek, starosta města Petřvaldu Ing. Jiří Lukša, místostarosta Ing. Petr Dvořáček a paní matrikářka Ivana Tomková. Společně s gratulacemi předali dárek a krásnou kytici. Do dalších let přejeme paní Sochorové hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

narozky 1   narozky 2