Nabízíme možnost kontaktu prostřednictvím sociálních sítí, Domov Březiny má k dispozici tablety pro hovory s nejbližšími.  Spojení je možné navázat prostřednictvím Vašeho mobilního telefonu, tabletu nebo počítače přes aplikaci WhatsApp nebo Messenger. Pokud chcete tuto možnost využít, kontaktujte prosím naše vedoucí oddělení, které Vám tuto službu rády zprostředkují.

 

 

OMEZENÍ  NÁVŠTĚV

 

Od 26. 3. 2021 jsou návštěvy povoleny za těchto podmínek. Návštěvu lze připustit pouze za podmínky, že osoba navštěvující uživatele absolvovala nejpozději 48 hodin před zahájením návštěvy RT-PCR vyšetření nebo POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad, a osoby, které v době 90 dnů přede dnem návštěvy prodělaly onemocnění COVID-19 a doloží o tom doklad. Pravidla pro návštěvy naleznete zde.

 

Pokladna je pro veřejnost otevřena každou  středu  od 10,00h do 15,00h

Domov Březiny připravuje transformaci ubytovacích kapacit. Některé pavilony budou demolovány a nahrazeny novými, abychom splnili požadované ubytovací standarty a mohli poskytovat ještě kvalitnější služby. Naším záměrem je poskytovat sociální službu cílové skupině Domov se zvláštním režimem. Po ukončení transformace nebude již služba Domov pro seniory v Domově Březiny poskytována. Na základě této skutečnosti již nepřijímáme žádosti  do Domova pro seniory.

V tomto roce  jsme se opět  zapojili do projektu "Ježíškova vnoučata", který je pod záštitou rádia Český rozhlas. Ježíškova vnoučata jsou lidé, kteří plní vánoční přání osamělým lidem v domovech pro seniory. Dárek mohou přinést osobně nebo zaslat poštou. Prvním letošním dárcem byl pan Ing. Herbert Kahler, který udělal radost našim dvěma seniorům, panu Adolfovi a panu Teodorovi. Dalších 20 seniorů na dárek ještě čeká. Tímto bychom chtěli poděkovat všem dárcům, jejich rodinám i organizátorům projektu. Do nového roku popřát pevné zdraví, hodně štěstí a osobní spokojenosti.

jekova vnouata

Společnost Huawei Technologies, s.r.o., zastoupena panem Songwengim darovala Domovu Březiny 10 nových mobilních telefonů na podporu aktivit pro seniory. Seniorům umožní v tomto nelehkém období komunikaci se svými rodinnými příslušníky a přáteli. Děkujeme.

Letošní září se opravdu vydařilo. Sluneční paprsky pěkně hřály a naši senioři toho využili při posezení nebo cvičení jógy ve venkovním areálu domova. Snažili se načerpat energii před dlouhou a chladnou zimou.

 

venkovn posezen a joga 1   venkovn posezen a joga 2

 

Volný čas využili ke zkrášlení terasy podzimními květy. Sázeli vřesy a chryzantémy a při té příležitosti si přesazovali i květiny, které mají na pokoji a pečují o ně.

 

kytky P3 2   kytky P3 3

 

K oblíbeným činnostem patří pečení, při kterém využívají tradiční sezónní suroviny. Napekli například slaný cuketový koláč, uvařili pudink a ozdobili jej hroznovým vínem, zpracovávali jablka, ze kterých si upekli závin.

 

peen P3 4   peen P3 8

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Podzim v domově".

Možnost účastnit se voleb využili i někteří naši senioři. Volební komise k nám do domova dorazila v pátek 2.10.2020 po 14. hodině. Byla připravena volební místnost a všichni účastníci dodržovali nařízená protiepidemická opatření. Senioři se na tuto událost zodpovědně připravovali, aby u voleb měli zcela jasno. Vedli diskuze o tom, podle jakých kritérii budou volit a kteří kandidáti či strana bude nejlepší.

volby 2020 2   volby 2020 4

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Volby 2020".

 

S příchodem podzimu se na zahrádkách začínají objevovat dýně. Proto jsme zapojili naše uživatele dne 15. 9. 2020 do výroby marmelády. Nakoupili jsme vše potřebné a v naší kuchyňce jsme spolu s některými uživateli z našeho oddělení krájeli a dlabali dýni, strouhali jablka nebo jen tak poslouchali hudbu a popíjeli capuccino. Dobrá nálada nám nechyběla a všichni už se těšíme na naši společnou marmeládu.

marmelda 3   marmelda 6

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Dýňová marmeláda".

V měsíci září oslavila krásné životní jubileum 85 let paní Ludmila Holubová. Popřát a předat krásnou kytičku přišel spolu se zaměstnanci ředitel domova Ing. Pavel Zelek. Oslavenkyni přejeme do dalších let hlavně pevné zdraví, spokojenost a stále dobrou náladu.

Holubov 1   Holubov 2