Nástup možný ihned. Nekvalifikované zaučíme. Informace podá paní Zlatuše Juričková, tel.: 596 541 238.

Domov Březiny připravuje transformaci ubytovacích kapacit. Některé pavilony budou demolovány a nahrazeny novými, abychom splnili požadované ubytovací standarty a mohli poskytovat ještě kvalitnější služby. Naším záměrem je poskytovat sociální službu cílové skupině Domov se zvláštním režimem. Po ukončení transformace nebude již služba Domov pro seniory v Domově Březiny poskytována.

Srdečně Vás zveme na svatomartinské hody

POZVÁNKA DOMOV PRO SENIORY ZDE, DOMOV SE ZVLÁŠTNÍM REŽIMEM ZDE

Paní Jana Kovaříková oslovila naše seniory s nabídkou Jógy pro seniory. Tuto nabídku senioři využili a začali ses s paní Janou pravidelně scházet. Senioři si chtějí pomocí jógy udržet pohybové schopnosti, zlepšit ohebnost těla, naučit se správně dýchat a získat sílu i vevyšším věku. Jóga je podle paní Jany šetrný a klidný způsob jak své tělo nejen rozhýbat, ale naučí nás správně relaxovat a zlepšuje náladu :-).

jga 1  jga 2

Dne 17. 10. 2018 nás navštívila Jana Slavíková, která se svým programem "REVIVAL HELENY VONDRÁČKOVÉ" upoutala všechny seniory a zpříjemnila jim tak odpoledne. Zpívala známé písně od Vondráčkové, Pilarové nebo Rottrové. Senioři začali tančit a zpívat, jelikož se jim celý program velice líbil.

svat 1  svat 3

Více fotografií naleznete ve fotogalerii Revival.

Naši senioři se na jaře letošního roku zapojili již po druhé do celorepublikové soutěže "Jedeme v tom společně". Tato aktivita se jim zalíbila a přáli si v ní pokračovat. S rehabilitační pracovnicí Katkou se dohodli, že uspořádá tuto soutěž na podzim v rámci našeho domova. Do té doby budou trénovat aby podali co nejlepší výkony. Dne 8. 10. 2018 byl odstartován závod s názvem "Hrady a zámky na kolech" a závod začal ve velmi ostrém tempu. Již po týdnu jízdy na mini rotopedech naši senioři ujeli celkem 195 km z celkových 1 500 km. Závod bude ukončen 30. 11. 2018 a nejlepší závodníci pak budou oceněni drobnými dárky.

jed 1  jed 3

jed 2

Paní Wykretová uspořádala pro své spolubydlící oslavu svých 73. narozenin, kterou jí pomohla připravit aktivizační pracovnice Vlaďka. Své narozeniny slavila ve společnosti spolubydlících, personálu a pozvání přijal také pan ředitel. Oslavenkyni byla předána kytice a dárek, který jí udělal radost. Všichni zúčastněni si užili bohatého pohoštění a k dobré náladě přispělo společné zpívání oblíbených písní.

nar 1  nar 6

 Více fotografií naleznete ve fotogalerii p. Wykretová.

Možnost zapojit se do komunálních a senátních voleb využili i naši senioři. Volební komise navštívila náš domov v pátek 5. 10. 2018 po 14. hodině a zájem seniorů o volby byl velký. Na tuto událost se senioři zodpovědně připravovali, vedly se o stranách a jednotlivých kandidátech vášnivé diskuze, aby u voleb měli zcela jasno. Na tuto událost se pěkně oblékli a volební komisi s napětím očekávali.

ZZ1 2  ZZ1 3

Dne 5. 10. 2018 opět přijal pozvání k nám do domova pan Oldřich Kolovrat, tentokrát s kulturně zábavným pořadem "Být láskou, aneb být sám sebou". Téma lásky bylo v tomto pořadu uchopeno zlehka a netradiční formou - milostnou poezií, vtipnými povídkami a příběhy, písněmi a skvělým hudebním doprovodem houslisty a violisty pana Jana Huszára, který v pořadu vystoupil jako host. Po skončení pořadu zazněly z úst našich seniorů jen slova chvály.

ZZ1 5  ZZ1 6

ZZ1 10  ZZ1 7

ZZ1 1  ZZ1 8

Dne 2. 10. 2018 jsme se jeli podívat do orlovského kina O na film Tátova volha. Účast byla veliká, zapojili se senioři z P1 a P2. Film se všem moc líbil a také výstava, která probíhala ve vestibulu.

o kino 1  o kino 2