Z důvodu zvýšeného hygienického režimu žádáme rodinné příslušníky, aby dbali pokynů personálu, případně návštěvu odložili.
Další informace dostanete na recepci, kde jste povinni návštěvy hlásit, a která zajistí potřebné informace od personálu pavilonu P2.
Zdůvodnění: V tomto měsíci se na pavilonu P2 vyskytl zvýšený počet onemocnění trávicího traktu, projevy jsou lidově označovány jako střevní chřipka. Chráníme tím jak naše uživatele, tak i zaměstnance. Omezení návštěv platí do odvolání, situaci budeme dále vyhodnocovat.
 
Ing. Pavel Zelek
ředitel
 

Domov Březiny připravuje transformaci ubytovacích kapacit. Některé pavilony budou demolovány a nahrazeny novými, abychom splnili požadované ubytovací standarty a mohli poskytovat ještě kvalitnější služby. Naším záměrem je poskytovat sociální službu cílové skupině Domov se zvláštním režimem. Po ukončení transformace nebude již služba Domov pro seniory v Domově Březiny poskytována.

Nástup možný ihned. Nekvalifikované zaučíme. Informace podá paní Zlatuše Juričková, tel.: 596 541 238.

V novém roce jsme se společně sešli na Tříkrálové kavárně a připomněli jsme si příchod Tří králů. Tři králové nás také navštívili, zazpívali tříkrálovou koledu a popřáli nám zdraví, štěstí v novém roce. Společně jsme si připili vaječným koňakem. Vládla příjemná atmosféra, senioři si také pochutnali na dobré buchtě a kávě se šlehačkou.

 

tri krale1   tri krale2

tri krale3   tri krale4

 

31. 12. 2018 jsme oslavili příchod nového roku na naší Silvestrovské kavárně. Náš pan ředitel popřál seniorům do nového roku vše dobré, hlavně hodně zdraví, štěstí a spokojenosti. Společně jsme si připili šampaňským a pochutnali si na vánočním cukroví.

silv 18 1   silv 18 2

V pátek 21. 12. 2018 jsme se všichni sešli na Vánoční kavárně, kde ředitel domova popřál všem příjemné a klidné prožití vánočních svátků. Kavárna se nesla v duchu zpívání koled, ochutnávání vánočního cukroví, popíjení vaječného koňaku a prskání prskavek. Vládla zde příjemná vánoční atmosféra. Pan ředitel zde také předal výhru za první řadu ve vánočním Bingu paní Ludmile Křístkové. Vánoční Bingo jsme v domově hráli od 26. listopadu až do 14. prosince. Hlavní výhru vyhrála pracovnice z kuchyně. Výhercům gratulujeme.

Společně se znovu setkáme 31. 12. 2018 na Silvestrovské kavárně.

vanocni kavarna1   vanocni kavarna2

vanocni kavarna3   vanocni kavarna4

vanocni kavarna5   vanocni kavarna6

 

 

Dne 18. 12. 2018 jsme společně se seniory na P1 uspořádali vánoční posezení, kde si senioři připomněli vánoční tradice, které probíhají od Adventu až po Tři krále. Poté si zavzpomínali na lidové vánoční obyčeje a lidové zvyky jako například jmelí, zdobení chvojí a vánočního stromečku, rybí šupiny, zlaté prasátko. Vyzkoušeli si rozkrájet jablíčka, pouštět lodičky ze skořápek ořechů, rozlousknout čtyři vlašské ořechy, lít olovo, házet botou, vybrat štěstíčka. Také si zazpívali vánoční koledy a připomněli některé vánoční říkanky.  Pod stromečkem byl pro seniory připraven malý dáreček. Na toto vánoční posezení jsme společně upekli medovou marlenku a vyrobili sladký mandlový likér.

 vanoce1   vanoce2

vanoce3   vanoce5

vanoce4   vanoce8

vanoce6   vanoce7

Více fotografií najdete ve FOTOGALERII "Vánoční posezení 2018"

 

 

Již druhým rokem jsme se zapojili do projektu "Ježíškova vnoučata", který je pod záštitou radia Český rozhlas. Ježíškova vnoučata jsou lidé, kteří plní vánoční přání osamělým lidem v domovech pro seniory. Obdarovaní senioři měli velkou radost ze všech dárků. Velmi je potěšilo, že je někdo obdaroval a že na ně někdo myslí. Všem dárcům, jejich rodinám a organizátorům projektu naši senioři děkují a přejí jim krásné prožití vánoc.

jezisek1   jezisek4

                                                   jezisek2

 

V úterý 18. prosince 2018 navštívili naše seniory studenti oboru Zahradník (Střední odborné učiliště Dakol) se svou skvělou paní učitelkou Magdou Karkoškovou. Studenti již třetím rokem nakoupili dárky a přišli je předat našim seniorům. Ti měli neskutečnou radost z dárků a z návštěvy studentů. Studentům a jejich paní učitelce za jejich ochotu a čas děkujeme.

dakol1   dakol2

dakol3   dakol4