S ohledem na vzniklou epidemiologickou situaci je v Domově Březiny vyhlášen od 3. 3. 2020 

 

ZÁKAZ NÁVŠTĚV

 

Zákaz platí až do odvolání. Ve vyjímečných případech se lze, po telefonické konzultaci s ředitelem domova Ing. Pavlem Zelkem, dohodnout na krátké návštěvě, předání osobních věcí, apod.  na recepci domova. Děkujeme za pochopení.

 

  NÁVŠTĚVY OD 25. KVĚTNA

 

Na pokyn hejtmana Moravskoslezského kraje je prodloužen zákaz návštěv v krajských zařízeních zdravotní a sociální péče. Tento zákaz platí v organizacích Moravskoslezského kraje, jako jsou nemocnice, domovy seniorů a další sociální zařízení. Termín návštěv (od 25. května) se proto odkládá na neurčito.

 

Budeme Vás informovat, jakmile bude opět rozhodnuto o povolení návštěv. Domov Březiny, p.o., pak umožní návštěvy za jednoznačně definovaných podmínek, tzn. respektování hygienických a epidemiologických opatření.  Podmínky pro rodiny a ostatní návštěvy zde.

S ohledem na současnou situaci je POKLADNA Domova Březiny, p. o., v omezeném provozu. V pracovní dny je provoz na pokladně dopoledne od 6,00 h do 9,00 h a odpoledne  od 12,00 h - 14,30 h.

V případě potřeby vyřízení neodkladné záležitosti týkající se financí nebo plateb za uživatele volejte na recepci Domova Březiny, tel. 596 541 238. Zde zanechte jméno, kontakt a stručný popis záležitosti. Odpovědný pracovník se s Vámi spojí telefonicky a pokusí se vyřešit Váši záležitost.

Rada Moravskoslezského kraje na své schůzi konané dne 29. 1. 2019 usnesením č. 55/4954 rozhodla přerušit příjem nových uživatelů v příspěvkové organizaci Domov Březiny ode dne 1. 2. 2019 až do doby, než dojde ke snížení počtu stávajících uživatelů na počet odpovídající velikosti kapacity (možnostem) náhradního ubytování.

Domov Březiny připravuje transformaci ubytovacích kapacit. Některé pavilony budou demolovány a nahrazeny novými, abychom splnili požadované ubytovací standarty a mohli poskytovat ještě kvalitnější služby. Naším záměrem je poskytovat sociální službu cílové skupině Domov se zvláštním režimem. Po ukončení transformace nebude již služba Domov pro seniory v Domově Březiny poskytována.

V této nelehké koronavirové době, kdy naši uživatelé nemají možnost být v osobním kontaktu se svými blízkými, se jim snažíme zpříjemnit volný čas. V rámci jednotlivých oddělení pořádáme tradiční akce a aktivity, na které jsou zvyklí. Doprovázíme je při procházkách po areálu, společně uklízíme venkovní prostory a sázíme kytky. Nechybí ani společenské akce jako Stavění a Kácení máje, na kterých jsme uživatelům byli nápomocni při přípravě jimi zvoleného pohoštění. V rámci těchto akcí a aktivit dodržujeme veškerá protiepidemická opatření a uživatelé z jednotlivých oddělení se na nich nesetkávají.

pobyt venku 5   peen 1

Společnost Philip Moris ČR a.s. ve spolupráci s Asociacií poskytovatelů sociálních služeb ČR a Nadací Charty 77 spustila, za přispění dalších partnerů (Mall.cz, Vodafone a deník Blesk), unikátní projekt ,,TABLET OD SRDCE". Domov Březiny díky tomuto projektu obdržel dva tablety, prostřednictvím kterých mohou rodinní příslušníci, přítelé a známí komunikovat s našimi uživateli. Spojení je možné navázat prostřednictvím Vašeho mobilního telefonu, tabletu nebo počítače přes aplikaci WhatsApp nebo Messenger. Pokud chcete tuto možnost využít, kontaktujte prosím naše vedoucí oddělení, které Vám tuto službu rády zprostředkují.

Tímto za tablety děkujeme.

 Tablet   tablet3

Jako většině zařízení i nám chybí roušky a proto jseme se rozhodli přiložit ruku k dílu a naše zaměstnankyně šijí roušky pro své spolupracovnice i uživatele. Aktuálně máme cca 300 roušek a šijeme dál!

korona

Velké poděkování patří všem lidem, kteří sami od sebe donesli do našeho domova již našité roušky. 

MOC DĚKUJEME:

paní Hellerové z Petřvaldu za 32 ks roušek, p. Martinu Maňasovi z ,,Orlová sobě" za 60 ks roušek, p. Starostkové za 72 ks roušek a panu starostovi z Petřvaldu za 100 ks roušek z Pegresu. Děkujeme.

Na všech odděleních domova jsme připravili pro naše seniorky kavárny k jejich svátku. Uvařili jsme jim jejich oblíbenou kávu a upekli jsme pro ně i něco sladkého. Přišel jim popřát i pan ředitel a přinesl kytičku pro každou seniorku.

 

md 14   md 4

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,MDŽ 2020".

Naši senioři navazují v domově nová přátelství, která se upevňují na společenských setkáních a jedno takové se uskutečnilo 4.3.2020. Dvě seniorky se rozhodly uspořádat společnou oslavu svých narozenin pro své blízké spolubydlící. V měsíci únoru oslavila životní jubileum 75 let p. Evženie Heczková a 72 let p. Marie Šimáková. S pomocí aktivizační pracovnice Vlaďky připravily pro pozvané občerstvení a chybět nesměl slavnostní přípitek. Na oslavu byl pozván i ředitel domova a ke gratulantům se připojili i zaměstnanci P3. Obě oslavenkyně obdržely krásné květiny a drobné dárky.

Oběma oslavenkyním přejeme do dalších let hodně zdraví, štěstí a osobní pohodu.

 

 narozeniny P3 2

Více fotografií naleznete ve Fotogalerii ,,Oslava narozenin".